wtorek, 6 stycznia 2015

Różne róże

Róż do policzków. Kosmetyk o bardzo szerokim zastosowaniu. Modeluje i koryguje kształt twarzy, jednocześnie odmładza, odświeża i ożywia naszą skórę nadając makijażowi głębi. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów różu, w wielu odcieniach i wersjach. Ich skład chemiczny jest bardzo zbliżony do składu pudrów (o czym wspomnę w kolejnych postach), różnić się mogą stosowanymi pigmentami.



_____________________________________________________________________
Zacznijmy od głównego podziału, ze względu na strukturę:


  • róże w kamieniu, prasowane - chyba najczęściej stosowany rodzaj różu, ze względu na dostępność ale i łatwość w nakładaniu produktu. Występujący w najszerszej gamie kolorystycznej. Nie będzie wpadką użycie go, jako cienia do powiek. Ten typ nakładamy po nałożeniu pudru, najlepiej lekko zaokrąglonym pędzlem! Świetnie sprawdzi się dla każdego typu cery. 

  • róże w kremie bądź w musie - produkt o gęstej konsystencji. Precyzyjnie i odpowiednio nałożony dopasuje się do skóry i nada jej naturalny efekt rumieńca. Ten typ nakładamy bezpośrednio na skórę lub na podkład, najlepiej przed nałożeniem pudru. Dzięki temu lepiej wniknie w skórę i łatwiej się rozprowadzi. Do aplikacji użyjmy po prostu palców (ciepło skóry pomoże rozprowadzić produkt),bądź lateksowej gąbeczki. Jego minusem jest uwydatnianie defektów skóry, więc nie będzie on najlepszym wyborem dla właścicielek rozszerzonych porów lub zmian trądzikowych.

  • róż w płynie - o rzadkiej konsystencji, zazwyczaj z dołączonym aplikatorem podobnym jak w przypadku lakierów do paznokci, lub z pompką. Ma on niewielkie właściwości kryjące , tworzy efekt delikatnego rumieńca. Ten typ nakładamy bezpośrednio na skórę, lekkie podkłady, przed przypudrowaniem skóry. Najlepiej sprawdzi się rozprowadzony palcami. Jego minusem jest trudność w równomiernym nałożeniu, może tworzyć plamy. Szybko wysycha więc potrzeba wprawy w szybkim i efektywnym nakładaniu. Najlepiej sprawdzi się u posiadaczek cery bez problemów, natomiast może być stosowany dla każdego typu cery.

  • róż w żelu - bez właściwości kryjących. Nadaje bardzo naturalny, świetlisty efekt. Bardzo dobrze prezentuje się na skórze opalonej. Jest łatwy w stosowaniu.

Jednym z dodatkowych w ten grupie jest róż typu mozaika, który może być podłączony pod róże w kamieniu. To ten rodzaj, który jest wielokolorowy i łączy w sobie na przykład kilka odcieni różu, lub róż bronzer i rozświetlasz. W takim przypadku należy omieść pędzlem powierzchnię produktu aby kolory się zmieszały. 


_______________________________________________________________________________
Gdzie dokładnie nałożyć róż na naszej twarzy? 

Więcej o konturowaniu twarzy i połączeniu rózu, bronzera i rozświetlacza oraz rozmieszeniu ich na twarzy wspomnę w kolejnym poście. Na ten moment, przedstawiam podstawowy sposób i miejsce docelowe, gdzie plamka różu powinna się znaleźć :) 

Ogólnie zakładając powinno być to miejsce przecięcia się wirtualnych linii : jednej od kącika nosa do rozpoczęcia ucha a druga od końca brwi w dól. Jest to jeden z podstawowych sposobów, oczywiście wszystko zależy od kształtu twarzy i dobierane powinno być indywidualnie. 

Nie wszystkie kobiety są fankami różu, niektóre wybierają jedynie bronzer. Ja lubię róż w połączeniu  z bronzerem, nawet na co dzień można osiągnąć delikatny efekt. A wy, co lubicie i czy macie problem z nakładaniem różu ?


Dziękuję za poświęcony czas, Aleksandra.

7 komentarzy:

  1. Czekam na post o konturowaniu bo z tym zawsze mam problem :-P Pozdrawiam !!!

    OdpowiedzUsuń
  2. super post ! Może zdecyduję się na inny róż niż ten zwykły w kamieniu, zawsze przed nimi uciekam, gdyż obawiam się aplikacji i nie mam pojecia czy będzie dla mnie dobry. Dziś już wiem czym się kierować - dzięki :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz i czas poświęcony na mojego bloga! ;)