środa, 10 grudnia 2014

Czym jest monofaza Mollon?

Monofaza, Monophase to metoda malowania paznokci łącząca w sobie formułę zwykłego lakieru i utrwalenia w lampie UV lub LED. Coś pomiędzy zwykłym lakierem a lakierami hybrydowymi. W przypadku monofazy używamy jedynie kolorowego lakieru - bez bazy i topu. 
Ile czasu trwa wykonanie monofazy?

Czas wykonania manicure z wykorzystaniem monofazy skraca się do nałożenia 2 warstw lakieru i urwalenia ich kolejno 2 a następnie 4 minuty w przypadku lampy UV, lub 1,5 a następnie 3 minuty w przypadku lampy LED.


Dodatkowym plusem jest to, że po ostatnim utrwaleniu i wyjęciu paznokci z lampy nie musimy ich niczym przemywać - paznokcie są suche i "gotowe do użycia" :)


Ile czasu monofaza utrzymuje się na paznokciach?

Producent mówi o 10 dniach, natomiast w rzeczywistości bywa różnie. Wszystko zależy od stanu paznokci (rozdwojona, słaba, krucha płytka paznokcia gorzej zniesie obecność monofazy co może skrócić czas oferowany przez producenta) i dbania o paznokcie (mycie naczyń, sprzątanie, kontakt z detergentami koniecznie w rękawiczkach - jeżeli chcemy przedłużyć trwałość lakieru!) Realny czas może być zarówno dłuższy jak i krótszy - tu nie ma miejsca na obietnice i stuprocentowe zapewnienia. 

Czy mogę usunąć monofazę sama w domu?

Teoretycznie - tak. Jest to możliwe, ale wymaga większych starań niż profesjonalne zdjęcie i rozpuszczenie monofazy wymagające tylko 3-5 minut. W domowych warunkach należy po prostu przecierać paznokcie zmywaczem tak długo, aż kolor zejdzie jak w przypadku zwykłego lakieru. I absolutnie nie spiłowywać !!

Warto wspomnieć, iż w przypadku tego typu lakierów monofazowych zastosowano formułę "3 Free" (bez formaldehydu, toluenu i DPB), czyli składników niekorzystnie wpływających na stan nie tylko naszej płytki paznokciowej ale nawet stan naszego zdrowia. 


Aleksandra.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz i czas poświęcony na mojego bloga! ;)