środa, 3 grudnia 2014

Dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu?

Pytanie spędzające sen z powiek wielu kobietom. Albo i nie. Kobiety w swoich koszmarach nie pytają "Dlaczego ktoś nie ma?" tylko "Dlaczego mam ja!?". 

Dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu? Bo brzydko wygląda! Taką odpowiedź na pytanie o cellulit u mężczyzn często spotykamy w internecie. Łatwa, prosta, oczywista i półprawdziwa. Druga połowa prawdy o męskim cellulicie tkwi między innymi w różnicach budowy naszej skóry. 


Oczywiście spotkamy się również z takimi mężczyznami którzy mają cellulit, natomiast procentowo ta przypadłość dotyczy w większości kobiet.


Cellulit oznacza zmiany w obrębie tłuszczowej tkanki podskórnej. Tkanka tłuszczowa jest rozrośnięta, dochodzi do zaburzenia proporcji pomiędzy tkanką łączną a tłuszczową. Podczas ucisku skóry palcami (w niektórych przypadkach bez ucisku) widoczne są wgłębienia, przypominające skórkę pomarańczy. 
źródłó: www.bingosklep.com

Różnice w budowie skóry kobiet i mężczyzn są takie, że u kobiet włókna sprężyste i kolagenowe tkanki łącznej (bardzo podatne na rozciąganie) są luźniej splecione niż w przypadku mężczyzn. Wynika to z biologicznych uwarunkowań, ponieważ muszą być one bardziej rozciągliwe w czasie ciąży. Komórki tłuszczowe rozrastają się i deformują tkankę.Skóra mężczyzn ma mniej włókien, ich tkanka łączna jest bardziej zbita a dodatkowo skóra jest grubsza niż u kobiet. Co więcej - mężczyźni mają MNIEJ TŁUSZCZOWEJ  TKANKI PODSKÓRNEJ.Aleksandra.

Źródło: Kosmetyka. Podręcznik do nauki zawodu. Arct, Pytkowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz i czas poświęcony na mojego bloga! ;)